Když jste se učili tančit, možná jste si potichu říkali krok-sun-krok. Na tom není nic špatného. Takové pomůcky používáme denně, pomáhají nám zapamatovat pořadí jednotlivých kroků v sestavě. U akrobatického rokenrolu je to ještě důležitější, než u společenských tanců. Je to tím, že u rokenrolu není vždy možné tanečnici vést, je potřeba dohodnout se, co přijde teď a co potom. Není dobré to poplést, zejména když tanečnice někam skáče a tak nějak počítá s tím, že ji tam někdo chytí.
Pravda, to není zrovna případ toho, co vidíte na videu. Vidíte tam kreaci nazvanou stromeček-domeček. Nic krkolomného, jen je potřeba všechny končetiny poskládat do patřičného tvaru. Když děláme pažemi „větve“, je to stromeček, když „střechu“, tak je to domeček. Prostě se to líp pamatuje.
Tenhle příspěvek má být edukační, tj. má pomoci začátečníkům aby se naučili to, co my, zkušení předvádíme (jsme totiž o jednu lekce napřed). A protože mi to na videu moc nejde (lepší jsem nenašel), přidávám fotky, na kterých to Kiki předvádí bezchybně.
Nic na tom není, jenom šest postojů, které se střídají. A některé se navíc opakují, takže vlastně se stačí naučit jen čtyři. Když to trénujeme, většinou to vypadá tak, že se člověk postaví do jedné z těch figur a myslí si, že vypadá perfektně. A pak přijde trenér Honza a posune ruku sem, loket tam, natočí dlaně, natáhne prsty… Tak nějak si představuji zahradníka, když pěstuje bonsaj.